1

Aşk Başka Evde / Sinan Akyüz

Posted by lezzetperisi on 17 Şubat 2015 in Kitapkurdu |

DR rafları arasında kaybolmuşken rastladım “Aşk Başka Evde” ye. Daha önce hiç Sinan Akyüz kitabı okumamıştım. Rahat okunabilen ,yalın ve akıcı bir dili olmasının yanı sıra diken gibi batan gerçekliği seriyor önünüze.

“Artık bu bedende üç kişi olduk

Biri ben

Öteki bendeki sen

Diğeri seni seven ben” derken

Bir yandan da

“Sen bela olmadın

Hayalin bela oldu

Sen sevgili olmadın

Hayalin sevgili oldu

Sen hiçbirşey olmadın

Hayalin herşey oldu

Aslında sen olmadın

Hayalin oldu” deyiveriyor.

Bir öteki kadın hikayesi sanıyorsunuz meğer etrafınızdaki herkesin hikayesi var içinde.  Özellikle radyo programı kurgusu, kitabı üç kişilik bir hikaye olmaktan çıkarıp sizi hayatın içine alıyor.

Siz hangisi daha mağdur  bu hikayede ? diye düşünüp kendinize sorular yöneltirken öyle bir laf ediyor ki adam; yüzyıllardır evdeki kadın ve gönüldeki kadın arasındaki çatışmayı yeni bir boyuta taşıyıveriyor.

” Biliyor musun ?Aslında biz kendimize iyi davranmamızı sağlayan insanları seviyoruz. Ben bir genç kadının peşinden gitmedim, yeniden kendim olmaya gittim. Yine bana kendimi iyi hissettirecek, kendimi sevdirecek olan insana gittim. Aslında o kadına değer verirken kendime değer veriyorum. Sana en çok kendini düşündürten, sana en çok değer verdirten kimse, sen gözünü karartıp ona gidiyorsun.” diyor. Diyor da ne gidebiliyor ne kalabiliyor. Ne kaldığı yerde ne gittiği yerde tam olabiliyor. Her zaman iki yarım bir tam etmiyor işte.

Öteki kadını değil, iki yarımdan bir tam çıkaramayan, zavallı adamı gördüm ben bu hikayede.

Bu bir bakış açısı tabi.. okumadan asla bilemezsiniz.

1 Comment

  • Taner Baysan dedi ki:

    Güzel bir kitaptır siz beğenmişseniz İsmet hanım. Yorumunuz harika. Kimbilir belki de hep aradığı sevgiyi bulamadığındandır insanoğlunun hep yarım kalışı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2010-2022 LEZZET KAHVESİNE HOŞ GELDİNİZ All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.