En Güzel En Çirkin Köpek.. Tarçınla Tanışma..

Posted by lezzetperisi on 19 Aralık 2010 in Lezzetperisinden tarifler |

Tarçın, ailemizin yeni minik kızı, kendisi kuzenim Esruş’un henüz 1.5 aylık boxerı. Ayrıca benim de  kucağıma ilk aldığım köpek ünvanına sahip.

Annelik, insanı baştan aşağı değiştiriyormuş. Annelikten önce gri görünen bugün renkli görünebiliyormuş.  Bugüne kadar hiç bir köpeğim olsun istemiştim. Sevmediğimden değil, belki hayvanları doğada sevdiğimden, belki hep apartmanlarda büyüdüğümüz ve evde hayvan beslemek zor olduğundan, belki tüylerinden rahatsız olduğumdan.. bu belkiler uzarrr gider. Dün akşam, Melikem, Tarçın’a bebiyiii bebiyiii diye sarıldığı andan beri, bahçeli bir ev ve bir köpek istiyorum. Şiddetle istiyorum hem de. Kendim için değil bebeğim için..

Ailemize hoşgeldin minik yaramaz, aramıza hoşgeldin Tarçın..

Boxer’ların Temel Özellikleri
Boxer “en güzel çirkin köpek” olarak da tanımlanmıştır. çok iyi huylu ve sadık bir köpektir. Kin duymaz, çocuklarla arası iyidir. (Kesinlikle çocukları çokkk seviyor.)Kolay eğitilir.

Boxer uzun ömürlü bir köpek değildir. Genellikle 10 yaşına kadar yaşayamaz. Romatizmaya yakalanabilir. Bu nedenle yağmurlu havalarda yürüyüşe çıkarılmamalıdır. Dişleri sık sık veteriner bakımı gerektirir.

Neler Yapar?
Boxer polis faaliyetlerinde, ayrıca bekçi köpeği, muhafız ve körler için rehber olarak kullanılır. Daha önemlisi sevimli ve canlı bir arkadaş olarak büyük değer taşır.

Hoşgörülü, oyuncu bir köpektir.(Tecrübe ile sabit : ) ) Ancak yabancılara karşı kuşkucudur. Egzersizden hoşlanır, sık sık uzun yürüyüşlere çıkarılmalıdır.

Kökeni
Resmi, ilk kez bir Flaman dokumasında yer almıştır. Fakat, bu sanatçının hayal gücünden de kaynaklanmış olabilir, çünkü boxer cinsi o dönemler henüz mevcut değildi. Bu cins 1850’de Münih’de Bullenbeisser Mastiff’i ile Bulldog’un çiftleştirilmesiyle geliştirildi. Bu cinslerin ilki, ayı avında kullanıldı; ikincisiyse, boğalarla dövüşmek için. Atalarının vahşi içgüdülerinin bu geçmişten kaynaklandığı düşünülmektedir.

Bununla birlikte zeki köpek yetiştiriciler, hayvanın vahşi özelliklerini bir ölçüde gidermiş, köpeğin görünüşünü biraz yumuşatmışlardır. Bu cinsin vücut hatlarının ve karakterinin mükemmelliği, 1896’da tamamlanmış ve aynı yıl ilk boxer klubü kurulmuştur.

Boxer cinsi köpekler temel kökenleri ve karakteristik özellikleri aşağı yukarı aynı olmakla beraber kendi içlerinde birkaç cinse ayrılırlar. Bu farklılık en belirgin olarak tüy renklerinden gözlenebilir.

çizgili Boxer, temel rengi, Boxer’inkiyle aynıdır. Ancak, kaburgaları boyunca bütün vücudunu çevreleyen çizgileri vardır. Kişiliği ve diğer özellikleri aynıdır.

Kumral Boxer, Boxer ve çizgili Boxer’in kırmasını elde etme çabalarından doğmuştur. Yüzündeki siyah maske sadece burnunu örtmelidir, yoksa korkutucu bir görünüm verir. Kişiliği ve diğer özellikleri aynıdır.

Etiketler:, , ,

Copyright © 2010-2024 LEZZET KAHVESİNE HOŞ GELDİNİZ All rights reserved.
This site is using the Desk Mess Mirrored theme, v2.5, from BuyNowShop.com.